TelebidPro подкрепя спорта и емблематичното 40-то издание на ултрамаратона  “Витоша 100”

03/07/2023

На 1 и 2.07.2023 се проведе поредният планински ултрамаратон и колоездене „Витоша 100 км“, а TelebidPro беше спонсор на състезанието.

Телебид Про подкрепи надпреварата и награди победителите, които показаха невероятни резултати и заеха първите места в генералното класиране. Фирмата е партньор на маратона, защото вярва, че спортът е важна част от живота ни, независимо от възраст, интереси или професия.

Идеята за формата на Витоша 100 идва през 70-те години на XX век от участията на български ориентировачи на състезания в Италия, където се провеждат 24-часови бягания, с цел изминаване на колкото е възможно по-голямо разстояние или бягания на дистанция от 100 километра за време. Първият маршрут на състезанието в България дори излиза извън Витоша и навлиза в Люлин планина, за да може да бъде спазена идеята за 100-те километра.

През 2023 година се проведе 40-то издание на “Обиколка на Витоша 100 км”, в което се включиха над 3000 участника. Тази година трима колоездачи финишираха в рамките на три секунди, шампион стана 17-годишният Виктор Енев, който печели за първи път. Той измина 100-километровия маршрут за 4:19.04 часа, като изпревари с по една секунда Владислав Гюров и рекордьора и трикратен победител в обиколката Александър Алексиев. Шампион при скороходците отново е Христо Цветков. Той подобри с близо шест минути собственото си постижение от миналата година, финиширайки за 7 часа, 39 минути и 54 секунди.